Doğum Sonrası Zayıflama Hareketleri İle Kalıcı Zayıflama-Hamileliğinizde İçiniz Rahat Olsun

Ben 49 kiloyla hamile kalıp doğumdan sonra 84 kiloda kalmış bir kadınım. İlk doğumumdu. Her nedense bu kilolardan kurtulamadım. Bünyem yemek yemeye fazla alışmamış olsa gerek. Doğum sonrası zayıflama ilaçları kullandım, doğum sonrası zayıflama hareketleri yaptım,hatta salona yazılmayı bile düşündüm ama olmadı, sonuçta çocuğum var ve ben ona bakmak zorundayım…

Doğum sonrası zayıflama hareketleri kalıcı zayıflama yöntemi olarak düşünülürse devamlı geldiği sürece etkilidir. hareketlenmeyi bıraktığınızda tekrar kilo alırsınız. Benim de hayatım belirli bir düzen üzerine kurulu olmadığından malesef planlı hareket edemiyorum; bir gün spor yap 3 gün yat, olmuyor yani.

Diyet…Diyetisyenler!… Aslında onlar neyin uzmanı, bu tartışılır. Kendileri avcıyken, bizler av olmaya gönüllü adaylar olduğumuz sürece onlar varlıklarını sürdüreceklerdir. Reytingleri uğruna ya da reklam geliri uğruna onları televizyona çıkarıp konuşturan ya da gazetesinin en renkli sayfasını onlara ayıran zihniyetler olduğu sürece de bizim gibi pek çok bilinçsiz insan onların müşterisi olmaya devam edecektir. Hele zayıflama ilacı adı altında, yüzlerce sitede reklam veren sahtekârlara Sağlık Bakanlığı’nın “dur” dememesi ne kadar ilginç. Dediğiniz gibi bu bir sektör. Sömüren, sömürdükçe mali anlamda semizleşen bir sektör. Bizi kısır bir döngünün içine sokup, tekrar tekrar üzerimizden semizleşmeye devam eden bir sektör. Patronumun eşi “akupunktur”a gidiyordu. Bazen işyerine elinde bir şişe sebze püresiyle geliyordu. Dedim ki kendi kendime “kadıncağız açlıktan kilo verecek, adı akupunkturun başarısı olacak”. Tabi detayını bilmediğim için şevkini kıracak en ufak bir laf etmedim. Beş kilo verdi, belki 10 kilo geri aldı.
Bu sektör sadece para kazanma sanatını keşfetmiş. Başarısızlıklarının temelinde bu yatıyor bence. Yani amaçları. Adamların başarılı ya da başarısız olma gibi bir kaygıları ya da amaçları yok ki. Karşısındaki insanın duyguları, yaşadığı sıkıntılar, çaresizlikleri onların umrunda bile değil. Ama o insanların sadece cepleri çok kıymetli onlar için. Çünkü eğer gerçekten bu zihniyete sahip olmasalardı bir kere de durup düşünürlerdi. “Ya bunca zamandır insanlara bu diyeti öneriyorum. Kimse gelip de elimi-ayağımı öpüp, minnetttarlığını belirtmedi.

Günümüzde bu sektöre güven yok. Zaten ben de zayıflayamadığım gibi, benim gibi birçok insan var etrafımda. Doğum sonrası zayıflama hareketleri uygulayan bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorum, annem bir süre bizde kalıp çocuğumu bakmayı kabul ederse tabi. Biraz da eşime bağlı. Kalıcı zayıflama yöntemi olarak diyet-rejim vs bunlardan yana değilim.

Bakalım yarın neler olacak…

Gün doğmadan neler doğacak…

Bu aralar zaman harbi zalim,

Bir o kadar da alçak!

Kimler sabaha varacak bu gece?

Ya kimler uyanamayacak?

Fani dünya koca bir yalan işte

Ebediyen inanılacak…

Doğum sonrası zayıflayanların zayıflama başarı hikâyelerini okumak için TIKLAYINIZ.

/doğum sonrası zayıflama,doğum sonrası hızlı zayıflama,doğum sonrası kalıcı zayıflama,doğum sonrası sağlıklı zayıflama,doğum sonrası zayıflama diyeti,doğum sonrası zayıflama diyetleri,doğum sonrası zayıflama hareketi,doğum sonrası zayıflama hareketleri,doğum sonrası zayıflama ilaçları,doğum sonrası hangi diyet,doğum sonrası hangi diyetle zayıflanır, doğum sonrası hızlı kilo verme,doğum sonrası zayıflayanlar,doğum sonrası zayıflama yorumları,doğum sonrası zayıflama başarıları,doğum sonrası zayıflama yöntemleri,doğum sonrası zayıflama sistemi,doğum sonrası zayıflama hareketleri,doğum sonrası online zayıflama/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s