Doğum Sonrası Zayıflama Hareketleri Hakkında- 3 Haftada 13 Kilo

Doğum Sonrası Zayıflama Egzersizleri

Ergenliğimde çok alımlı bir kızdım. İsteyenim çok olmuştu. Kedimi çok beğenirdim, bakımıma özen gösterirdim. Sonra sevdim, evlendim. İlk sene hamile kaldım. Eşimi seviyordum, çocuk isteğim vardı. Ne var ki vücut dengemin bu kadar bozulacağını hiç tahmin etmemiştim. Hamilelik dönemimde 5 ayda 4o kilo aldım ve 87 kiloya çıktım. Herkes çok şaşırmıştı. Şoktaydım ama yine de doğumdan sonra veririm diyordum. Ben daha hamileyken başladım doğum sonrası zayıflama hareketleri konusunda bilinçlenmeye çalışmaya, doğum sonrası zayıflama hareketleri konulu bir kitap bile aldım. Baştan savma bir şeydi. Hiçbir etkisi olmayınca değil de daha okurken anladım bunu. Doğumdan 5 ay sonra 70 kiloda kaldım bir süre. Aynaya bakmak istemiyordum artık. O alımlı kız gitmiş, yerine olduğundan 10 yaş ileri gösteren bir kadın gelmişti.

Kendimce egzersizler yaptım doğum sonrası zayıflamak için, çocuğum biraz büyüyünce spora yazıldım. Öyle spor salonlarında doğumdan kalan kilolara özel aletler yok ki. Herkese yapılan muamele yapılıyor size de. Dolayısıyla doğum sonrası zayıflama egzersizleri diye bir şey yok. Normal bir kilolu insansınız.

Sosyal çevrem çok geniş ama o çevrenin içinde kendimi daha iyi ve huzurlu hissetmek istiyorum. Çünkü herkesin benim kilo verme mücadelemi bilmeleri dolayısıyla gizliden ya da açıkça yakın takiplerinde olduğumu bilmem beni rahatsız ediyor. Kilo vermişsem çok büyük övgüler alıyorum, verememişsem ya da daha çok almışsam hiç yorum yapmamaları beni daha da üzüyor. İdeal kiloya geldiğimde ilk yapacağım şey daha fazla fotoğraf çektirmek sevdiklerimle. Gardrobumu yenilemek büyük bir zevkle, bunu nasıl başardığımı anlatmak büyük bir zevkle…

Kimseyle görüşmek istemiyorum, bir toplantı ya da arkadaş ortamında bulunacaksam mazeretler buluyorum ertelemek için. İşin en ilginç tarafı beğendiğim bir kıyafet olursa ve bedeni 1 beden küçük de gelse birgün zayıflayıp giyerim düşüncesiyle aldığım bile oluyor. Sonra da gardropta gördükçe kendime kızıyorum.

Ailem bu konuda her türlü desteği veriyor ama çabalarımın sonuçsuz kalması onları da üzüyor tabi ki. Sağlıksız kilo vermemden endişe ediyorlar. Daha çok spor ve diyetle zaman içinde yavaş yavaş vermemin doğru olduğunda hemfikirler.

Moralim bozuksa, kendimi pasif ve hantal hissettiğimde, giydiğim kıyafetleri beğenmemişsem yani üzerimde güzel durmamışsa, yeni kıyafet almak için mağazaya gitmişsem ve beğendiklerim bana olmamışsa ya da kilomu kontrol altında tutamamış, aksine daha çok kilo almaya başlamışsam, sosyal cevreden uzak kalmışsam, yapmam gerekenleri yapmayıp pişmanlık duymuşsam kendimi acıkmadığım halde yerken buluyorum. Eğer yememem gerektiğini düşünebiliyorsam o anda kendime farklı meşguliyetler bulurum. Telefon görüşmesi yaparım yürürüm, ortamımı bir şekilde değiştirerek o duyguyu zihnimden atmaya çalışırım ya da kendime telkinde bulunurum.

Öncelikle bel ağrılarım arttı, hareketlerim yavaşladı, günlük performansım her geçen gün azalıyor, yürümek bile işkence gelmeye başladı. Oysa çok severdim yürümeyi, Kan şekerim yüksek çıktı ki bu benim için malesef çok kötü. Kendimi oldukça şiş hissediyorum daha ne olsun ki…

Kilo insanın her alandaki ilişkilerini etkiliyor. Örneğin öğrencilerimin karşısında daha ince, daha zarif olmak isterim. Kişisel iletişimde kişinin kendini rahat ve huzurlu hissetmesi kendine güvenmesi çok önemli. Her şeye ruhen ve bedenen hazır olmalıyım.

Birilerinin beni yeniden yüreklendirmesi ve beni heyecanlandırması lazım ki kendimde o gücü bulayım yoksa gerçekten çok yoruldum ve de yıprandım hem madden hem manen. En çok üzüldüğüm şey ise yaşım ilerledikçe kilo vermekte zorlanıyor olmam. Eski enerjim kalmadı. Ailemde şeker ve tansiyon hastalıkları var ve ben de ileriki yaşlarda adayım şimdiden yavaş yavaş şeker yüksek çıkmaya başladı bile. Sağlığım için vermek zorundayım. Bana çok samimi olarak yardımcı olursanız ben de elimden gelen eforu sarfederim, belki de hayatımda yaptığım en iyi ve en sağlıklı adımı sizinle atmış olurum.

Doğum sonrası zayıflama egzersizleri konusunda bilinçlenmek istiyorum. En etkili doğum sonrası zayıflama hareketleri nelerdir? Bir ara internetten birkaç hareket bulup denedim, bacağına kramp girdi. Tövbe dedim daha bilmediğim bir şeye kalkışmam. Lütfen bana da yardım edin.

 

Doğum sonrası sağlıklı ve kalıcı zayıflamak her annenin hayalidir. Hamilelik döneminizde aldığınız kilolardan kolayca kurtulabilmek, doğum sonrası sağlıklı zayıflamak istiyorsanız bu yöntemi mutlaka deneyiniz. Doğum sonrası zayıflama yöntemini incelemek için tıklayınız.

/doğum sonrası zayıflama,doğum sonrası hızlı zayıflama,doğum sonrası kalıcı zayıflama,doğum sonrası sağlıklı zayıflama,doğum sonrası zayıflama diyeti,doğum sonrası zayıflama diyetleri,doğum sonrası zayıflama hareketi,doğum sonrası zayıflama hareketleri,doğum sonrası zayıflama ilaçları,doğum sonrası hangi diyet,doğum sonrası hangi diyetle zayıflanır, doğum sonrası hızlı kilo verme,doğum sonrası zayıflayanlar,doğum sonrası zayıflama yorumları,doğum sonrası zayıflama başarıları,doğum sonrası zayıflama yöntemleri,doğum sonrası zayıflama sistemi,doğum sonrası zayıflama hareketleri,doğum sonrası online zayıflama/

Reklamlar

Doğum Sonrası Zayıflama Hareketleri Hakkında- 3 Haftada 13 Kilo” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s