Doğum Sonrası Zayıflama Egzersizleri ile Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflama-3 Ayda 46 Kilo Zayıfladım

Benim kilolarımla asıl sorunum ergenlik dönemime rastlar. Kendimi ilk defa şişman hissediyordum ve kilo veremediğimi düşündüğüm için de kendimi iyice bırakmıştım. Son dönemde gerçekten hiç olmadığım kadar yemeye düşkün biri olmuştum. Demoralize olmadığım sürece, yani sonuç alacağıma inandığım sürece, kendimi çok iyi denetleyebilirim diye düşünüyorum. Karar alana kadar biraz miskinimdir ama karar verdikten sonra inatçıyımdır

Aslında oldukça pozitif biriyim. İşim gereği çocuklarla çalışıyorum ve bunun bana çok iyi geldiğini düşünüyorum. Çok nadir sinirlenirim. Sorunları çok fazla büyütmem. Çalışmayı – işimi çok seviyorum.

Aydın’da yaşamaya başlayana kadar çok yönlü biriydim ama son dönem için bunu söyleyemem. Rutinle yetinmeye başladım. En iyisini yapmaya çalıştığım ve kendimi geliştirmeye çalıştığım tek boyut var, o da işim. Kendimle ilgili fazla rutin ve miskin bir hayat sürmeye başladım. Tezcanlıyımdır, demoralize olduğumda ikna edilmem zordur.

6 yaşıma kadar çok kilolu bir çocukmuşum. 2 sene anne sütü içmişim. Ancak 7 yaşımdan 12 yaşıma kadar çok zayıftım, onu bizzat ben hatırlıyorum. Benim kilolu olma yıllarım ortaokulda başladı. Kilolu olmamın abur cubur yemekten kaynaklandığını düşünüyorum, ki öyle. Çünkü ben ortaokula başladığımda her sabah 2 tane börek alırdım Bide aşırı derecede akşamları cips, kola, yağlı yemekler eklenince kilom oldukça artmıştı. Halbuki çocukluğumda ailem bana zorla yemek veriyordu. Arı sütü, balık yağı getiriyordu babam özel olarak. Çok üstüme düşüyorlardı, devamlı ye ye ye… E hâliyle şimdi de yeme yeme yeme diyolar… Orta okulda o hızla arkadaşlarıma göre ve yaşıma boyuma göre bir 15 kilom fazlam vardı. Okul aralarında yani yaz tatillerinde işe girdiğimde, tabi tam benlik bir işti, ne miydi burger king fast food’da çalıştım. Tabi oradan da nasibimi aldım. Kalıcı zayıflamak için sonra başladım diyet falan filan ama başkaları gibi gidip de o ilaca-bu alete para vermedim. Kendi çapımda yemeği kıstım ve 5 kilo verip 8 kilo geri alıp alıp duruyordum. Kalıcı zayıflamak için ne denediysem başarılı olamıyor, anlayacağınız her gün kendimi kandırıyordum. Bu pazartesi başlıyorum, bu pazartesi başlıyorum ama pazartesi başlayıp salı tekrar yemek, cips, kola… Bir türlü kendime hakim olamıyordum.

Hayatımda kötü ve utandırıcı çok etkisi var kilonun. Versem bile bunların aklımda kalacağına inanıyorum. Örneğin bir mağazaya gittiğimde tezgahtar buyrun dediğinde, ben bakıp size seslenirim diye başımdan salıyordum. Neden mi? Tabi ki bedenimi söylememek için. Başkaları gibi gidip de adidas’tan nike’dan eşofman takımı alamadım hiç. Çünkü biliyorum ki sorunca size göre bedenimiz yok diyeceklerdi… Sonra evlendim. Mantık evliliğiydi biraz da. Yaşıtlarım evlenmiş, bana da evde kalmış muamelesi yapıyordular. Evlenince sorunlarıma bir yenisi eklendi. Eşim çocuk istiyordu. Ben ise o kiloda hamile kalırsam akibetimden korkuyordum. Doğum sonrası zayıflama hareketleri işime yarar mıydı, yoksa bir kat daha mı şişerdim. Derken doğum sonrası zayıflama hareketlerini araştırmaya başladım. Eşim de destekçimdi bu konuda. Bulduğum kaynaklarla tatmin olamayınca bir süreliğine erteledik bu isteğimizi. Çünkü doğum sonrası zayıflama egzersizleri  doğumdan kalma kilolar içi geçerliydi, ben ise zaten kiloluydum.

Anlatınca basit gelmesin bu duyguları yaşayan bilir ama benim kilomda olan birisine göre çok hareketli olduğumu düşünüyorum. Rahat rahat koşarım, sporumu yaparım yani. Hani sonuçta 105 kiloyum di’le kolay. Bu kilodaki çoğu kişi yerinden zor kalkıyor sanırım ama çok şükür bende öyle birşey yok … Herneyse sonra birgün yine internet başında kalıcı zayıflamak için ne yapmalıyım diye gezinirken bir baktım Halil Kargulu, en hızlı zayıflayan adam, noter falan diye yazılar gözüme takıldı. Sitenize girdim, iyice inceledim ve ilk kitabınızı almaya karar verdim. Gönül isterdi ki o zaman kilo bekçim olsun ama maddi sıkıntımdan dolayı olmadı işte. Kitabı aldığım gün çok istekli bir şekilde okumaya başladım ve inanılmaz derecede etkilendim. O kadar etkilendim ki resmen kitap benim iştahımı kesti. Hiçbişey yemiyordum ve başarmıştım, 1 ayda tam 13 kilo vermiştim ve görenler nasıl verdin diye peşime düşüyodu ve bu olay yaklaşık 10 ay önce oldu ama sonra ne güzel zayıflamıştım kendime özgüvenim gelmişti vücudumla barıştım derken tekrar yemeye başladım. Ama suç benim salak kafamda! Neden mi? Ne de olsa veririm deyip yedikçe yedim ve verdiğim kilonun 2 katını aldım. O zaman tam 95 kiloydum işte şimdi 107 kiloyum ama tekrar başarabilirim…

Neyse sonra sitenize girdim 4 5 ay sonra bir baktım genişletilmiş baskı tekrar yapabilir miyim derken kitabı aldım. Biraz okudum daha da okuyup kendimi hazırlayıp bir rekor da ben kırmak istiyorum. Çarem; çalışıp kilo bekçiliğine üyelik yaptırmam lazım dedim kendi kendime ve inşallah hakkımda hayırlısı olur ve ben de kalıcı zayıflamak için ilk adımı sizinle atmış olurum.

Doğum sonrası zayıflamak için ne yapmalı? Doğum sonrası zayıflama yöntemleri, doğum sonrası zayıflama diyetleri, doğum sonrası zayıflama hareketleri ve doğum sonrası zayıflamak için bilmeniz gereken her şey bu adreste. Hemen inceleyiniz.

/doğum sonrası zayıflama,doğum sonrası hızlı zayıflama,doğum sonrası kalıcı zayıflama,doğum sonrası sağlıklı zayıflama,doğum sonrası zayıflama diyeti,doğum sonrası zayıflama diyetleri,doğum sonrası zayıflama hareketi,doğum sonrası zayıflama hareketleri,doğum sonrası zayıflama ilaçları,doğum sonrası hangi diyet,doğum sonrası hangi diyetle zayıflanır, doğum sonrası hızlı kilo verme,doğum sonrası zayıflayanlar,doğum sonrası zayıflama yorumları,doğum sonrası zayıflama başarıları,doğum sonrası zayıflama yöntemleri,doğum sonrası zayıflama sistemi,doğum sonrası zayıflama hareketleri,doğum sonrası online zayıflama/

Reklamlar

Doğum Sonrası Zayıflama Egzersizleri ile Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflama-3 Ayda 46 Kilo Zayıfladım” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s